Środa, 13 grudnia 2017 roku
Adresy, telefony
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2017 / 2018
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA

Dnia 8 grudnia 2017 roku odbyły się obrady Młodzieżowej Rady Krakowa. Podczas sesji MRK zostali zaprzysiężeni nowi radni, w tym reprezentant Samorządu Uczniowskiego X Liceum Ogólnokształcącego im. KEN Kacper Bednarz uczeń klasy 2a. Podczas sesji nowi radni zostali przydzieleni do prac w wybranych komisjach, podsumowano także akcję "Szlachetna paczka" oraz rozpoczęto przygotowania do wigilii organizowanej przez MRK.

▼ Spotkanie z konsulem

W dniu 6 grudnia 2017 grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką prof. I.Czerwińskiej gościła w rezydencji Konsula Generalnego USA Waltera Braunohlera, gdzie uczestniczyła w obchodach setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Uczniowie wysłuchali przemówienia Konsula i wykładu na temat wspólnej historii oraz transmisji przemówienia Ambasadora USA,po czym wzięła udział w przyjęciu.

https://krakow.tvp.pl/35108284/konsulat-z-usa-swietuje-przyjazn-z-polska

▼ Debata oksfordzka

 

Elektroniczne media uniemożliwiają emocjonalną komunikację. Prawda czy fałsz? Nad problemem komunikacji w dobie cyfrowej, jej specyfiką debatowali matematycy i humaniści z klasy 2a i 2h. Popisów retorycznych słuchali ich klasowi koledzy i zaproszona 1g. Dyskusję i rozmowę moderowały uczennice z 3f. Debata otwarła działalność Dyskusyjnego Klubu Dziesiątki. Zapraszamy chętnych!

▼ Konkurs o ubezpieczeniach społecznych

 

27 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" IV edycja. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie od samego początku.

▼ Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich

 

W dniu 12.11.2017r. Janek Bednarz, uczeń klasy 1d wraz z partnerką Wiktorią Lassak reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w tańcach latynoamerykańskich w dalekiej Korei Południowej (Seul). Było to spore wyzwanie, zwłaszcza, że rywalizowali z parami 16-18 lat. Niedzielny występ to ich debiut na tej rangi imprezie. Zajęli 25 miejsce na 60 startujących par. Jest to ogromny sukces i najpiękniejszy dzień w ich dotychczasowej tanecznej karierze.

Janek trenuje taniec towarzyski od ponad 10 lat, z Wiktorią tańczą razem od 3. W marcu tego roku zdobyli tytuł Wicemistrza Polski i nominację na mistrzostwa świata. Zainteresowanych występami naszego ucznia kierujemy na FB (Jan Bednarz&Wikroria Lassak) oraz na YouTube.

▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków