Czwartek, 27 kwietnia 2017 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016 / 2017
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Zebrania i zakończenie zajęć w klasach trzecich

27 kwietnia (czwartek) godz. 16:30 - zebrania dla Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich, od godz. 17:15 - Dzień Otwarty.

28 kwietnia (piątek) godz. 9:00 - zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich, pożegnanie abiturientów - uroczystość w auli szkolnej.
Około 9:45 - rozdanie świadectw w salach lekcyjnych.

▼ Sukces uczniów X LO

Zespół Uczniów w składzie: Dominika Drażniowska (1c), Krzysztof Bajkowski (1d), Robert Sroka (1d) zajął 6 miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym". W konkursie udział wzięło prawie 10 000 osób, po eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 zespołów 3-osobowych. Uczestnicy finału podczas dwóch dni konkursu wzięli udział w trzech punktowanych debatach, argumentując za lub przeciw tezie Kapitał jest ważniejszy od pomysłu, następnie rozwiązywali test wiedzy, zadania o tematyce finansowej oraz podejmowali decyzje dotyczące strategii inwestowania w różnorodne instrumenty w firmie komputerowej podczas zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym liceum ogólnokształcącym w finale wśród techników i szkół ekonomicznych. Uczniów przygotowała prof. Anna Niemiec.

▼ Finalistka Olimpiady Polonistycznej

Uczennica naszej szkoły JULIA WALKOWICZ (2A) wzięła udział w zawodach centralnych Olimpiady Polonistycznej, które odbywały się w Warszawie w dniach 5-8 kwietnia.Uzyskała wysoki wynik w części pisemnej tych zawodów i została zakwalifikowana do etapu ustnego, znajdując się tym samym w ścisłym gronie Finalistów Olimpiady. Tytuł Finalisty zwalnia Julię ze zdawania matury z języka polskiego i otwiera drzwi na kierunki humanistyczne większości uczelni.

Serdecznie gratulujemy Julce i zachęcamy innych uczniów do podejmowania naukowych wyzwań.

Uczennica była pod opieką naukową pani Lidii Wierzbickiej.

▼ PROJEKT BERGAMO

 

W dniach od 1 do 8 kwietnia 2017 r. grupa 20 uczniów z klas pierwszych X LO pod opieką p. Karoliny Jedynak i p. Małgorzaty Dudek brała udział w wymianie z Liceo Scientifico Statale “Lorenzo Mascheroni” w Bergamo ( Włochy ). W projekcie łącznie wzięło udział 9 szkół z różnych części Europy. Oprócz naszego liceum, w projekcie brały udział szkoły z: Grecji, Portugalii, Węgier, Czech, Rumunii oraz liceum z Poznania i Warszawy.

▼ Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Tegoroczni maturzyści – Aleksandra Pęgiel (kl. 3B) i Sebastian Wąsowski (kl. 3A) zapewnili sobie miejsca na wymarzonych kierunkach studiów, wygrywając indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czwartek, 6 kwietnia 2017 r., odbył się finał Konkursu Wiedzy o UJ. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi historii oświaty polskiej i europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem krakowskiej uczelni oraz osób ją tworzących. Wymagało to od nich zapoznania się z obszerną literaturą poświęconą temu tematowi. XXI edycję Konkursu patronatem objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak.

Uczniom serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z nauki na wybranych kierunkach studiów!

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków